Po prostu wino

Wino jest szlachetnym trunkiem, owocem ziemi, serca i pracy rąk ludzkich. Wino rozwesela serce człowieka iduszę. Wino potrafi łączyć ludzi, gdyż ma moc otwierania na drugiego człowieka. Pite z zastanowieniem otwiera przed smakującym nieskończone bogactwo, którego nie można nauczyć się na pamięć. Wino, które piliśmy dziś może odkryć przed nami niepowtarzalny smak spowodowany nie tylko zawartościa butelki, ale również towarzystwem, emocjami, wypowiedzianymi słowami, które razem tworzą smak chwili. Wino jest jak życie, które dzięki temu, że je smakujemy staje się piękne i niepowtarzalne. Bogactwo wina ukryte jest w wyjatkowości marki winnicy, koloru, zapachu, smaku, czasu i w nas samych, w indywidualnych zdolnościach smakowania tego trunku.

Wino jest napojem otwartym na każdego, gdyż każdy smakuje go inaczej. To samo wino potrafi odkryć różnym osobom inne smaki. Smak wina zależy od warunków w jakich djrzewa owoc, następnie od warunków w jakich jest przechowywane, czasu leżakowania i wreszcie warunków w jakich jest podawane. Pytania dotyczące smaku wina nie dają jednoznacznej odpowiedzi, wino pozostawia nas wolnymi w interpretacji smaku.

Dzisiejszy świat daje nam wielość wyboru, tak samo jest w świecie wina i o ile musimy zgodzić się, że niemożliwym jest skosztować wszystkich win świata, o tyle każdy może odkryć swoje ulubione wina. Dobrze jest w tych poszukiwaniach wspierać się przewodnikiem, który będzie towarzyszył nam wskazując możliwości dostosowane do naszych preferencji. Wino jest drogą, która nie ma końca. Zapraszamy do wspólnej podróży.